czwartek, 10 kwietnia 2014

Wiadomość od nowego Prezesa PZPnu

Z myślą : " nic o nas bez nas " Zarząd powołał Radę Zawodników.
Prośba od Prezesa Polaka o wyłonienie z naszego grona trójki reprezentantów, którzy udzielaliby się w radzie.
Proponuję mini wybory. Proszę o pisanie w komentarzach nazwisk kandydatów :)

48 komentarzy:

 1. Kasia Truszczyńska, Agata Struck, Mateusz Szurmiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mati jest Szefem Komisji Pływania w Płetwach (kiedyś Komisji Sportu), więc może do zawodników ktoś inny.. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto oprócz Mateusza w komisji pływania w płetwach

   Usuń
 3. Truszczyńska, Struk, Kempa.

  OdpowiedzUsuń
 4. NO BARDZO DOBRY WYBÓR
  k.r

  OdpowiedzUsuń
 5. Truszczyńska, Struck i Prentka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Truszczynska, Struck, Kempa

  OdpowiedzUsuń
 7. truszczynska, struck i ... na pewno nie kempa i szurmiej. moze krzyspiak ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Krzyspiak ?! No proszę Cię

  OdpowiedzUsuń
 9. Truszczyńska Struck Kempa

  OdpowiedzUsuń
 10. Truszczyńska Struck Demska

  OdpowiedzUsuń
 11. Pytanie czy Kaśka Agata i pozostali wyrażają zgodę na bycie w radzie zawodników i co oni mają tam robić jakie są zadania takiej rady

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakoś nic nie pisze się o zawodach a przecież II runda w Gliwicach trwa

  OdpowiedzUsuń
 13. Trochę inf. na www.ksnautilus.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Pisarczyk Struck Dembska i nikt inny

  OdpowiedzUsuń
 15. Truszczyńska Struck Krakowiak

  OdpowiedzUsuń
 16. Truszczyńska Prentka Krakowiak

  OdpowiedzUsuń
 17. Truszczyńska, Struck, Kempa

  OdpowiedzUsuń
 18. Truszczyńska, Prentka, Krakowiak

  OdpowiedzUsuń
 19. Wyniki na stronie www.ksnautilus.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. PISARCZYK,STRUCK,TRUSZCZYNSKA

  OdpowiedzUsuń
 21. A Prezes innego pomysłu na komunikację z zawodnikami nie ma chyba że ten blog dał mu posadę i dlatego musi jakoś podziękować. Ale jak już się tak stało trudno proponuje; Dyrszka Pisarczyk Sarna

  OdpowiedzUsuń
 22. Może jakieś wymagania co do wybieranych? Po co w radzie ktoś, kto na zawodach pojawia się raz albo dwa w roku... Poza tym to ma być Rada Zawodników PZP-n, a nie Rada Klubu Nautilus, więc, moim zdaniem, dobrze by było gdyby każdy z trzech zawodników tej rady był z innego klubu

  OdpowiedzUsuń
 23. Inną kwestią jest, że najprawdopodobniej wybrani zostaną zawodnicy najbardziej lubiani, a nie przydatni. Przydałoby się również ustalić stosunek ilości seniorów do juniorów. Ja proponuję 2:1

  OdpowiedzUsuń
 24. Myślę , że najpierw trzeba zapytać zawodników czy wyrażają zgodę na takową RADĘ. Jeśli ktoś kogoś proponuje to powinien mieć jego zgodę. W klubie Nautilus nie prowadziliśmy żądnej rozmowy w tej sprawie i propozycja naszych zawodników nie była z nikim konsultowana ( jest to czyjś wniosek ).
  U nas wybrano by w głosowaniu jednego przedstawiciela - jeśli ktoś by nam to zaproponował. Oczywiście jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany. Już kiedyś została powołana taka rada zawodników ale jakoś nie przejawiała zainteresowania problemami ani zawodników ani innymi.
  Była również Rada Trenerów a jej działalność była podobna.
  Tak więc nie ma podstaw sądzić aby Nautilus chciał utworzyć w PZPn " Radę Nautilusa"
  Bardziej nas interesuje czy obecny Zarząd wykorzysta szanse zorganizowania Finału Pucharu Świata.
  No i oczywiście jak zacznie rozwiązywać nasze - czytaj związkowe problemy.
  Jakoś nie było widać żądnego zainteresowania ze strony Nowego Zarządu Klubowym Pucharem Polski
  Pozdrawiam Krzysztof Radomski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co za brednie.
   Czyli najlepiej nic nie robić, bo coś tam nie działało jak Pan Krzysztof sobie widział?
   I tragedia, bo zarząd nie wydał związkowych pieniędzy, żeby przyjechać i zobaczyć zwycięstwo Nautiliusa na KPP. Trochę obiektywizmu - na pewno są lepsze wydatki.
   Rodzic.

   Usuń
 25. Według mnie zawodnicy wybrani do rady zarządu powinni być po pierwsze pełnoletni, po drugie mieć jakieś pomysły i po trzecie jeździć na zawody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym sposobem w radzie będą sami seniorzy...

   Usuń
 26. a może rada rodziców zawodników co

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z ta rada rodziców to żart ale z tego co widzę co się czasem wyprawia.... to może by i taką też powołać. Moim zdaniem powinno być tak że zawodnicy powinni tylko i tylko trenować a ewentualne jakieś problemy , pomysły , uwagi to na spotkaniach w klubach omawiać i potem przez prezesów klubów to pchać dalej tylko jest jeden problem aby PZPn nie olewał sprawy którą się przedstawi .A jesli z moja opinia na ten temat nikt sie nie zgadza a przecież nie musi to już w ostatecznosci widzę to w taki sposób . Klub wystawia jednego zawodnika [ pełnoletniego lub17latka] z jego chęcią , może się zdarzyć że jakiś klub nie wystawi kandydata a następnie wybrać trójkę ale jak mówię zawodnik ma trenować dopóki jeszcze ma chęci i ochotę pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze w ten sport oddawają serce

   Usuń
 27. Dziękuje Panie/Pani "rodzic" najlepiej będzie oczywiście Zarządzać związkiem z biura albo z domu nie znając reali. Tak oczywiście też można.
  A co do Tej rady to Kasiu TY na 100 % powinnaś się w niej znaleść.
  Pozdrawiam K.R

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może niech Pab przedstawi swoją wizję, w jaki sposób powinno się przejawiać zainteresowanie związku Klubowym Pucharem Polsji, bo mi nic mądrego do głowy nie przychodzi :(
   Z tego co wiem organizatorem nie był PZP-n tylko Orka...
   Trenerzy kadry byli na miejscu...
   Kogo jeszcze tam trzeba było?

   Usuń
 28. Oczywiście odpowiem.
  Nasza federacja czyli PZPn organizuje bardzo mało imprez sportowych w porównaniu np: do tradycyjnego pływania. Jest organizowany tylko KPP i MP ( więc nie jest to jakaś wielka sprawa pojechać na 3-4 imprezy w roku i swoim udziałem pomóc w promocji pływania w płetwach tak jak to robią przedstawiciele innych dyscyplin sportowych). Dlatego jakość organizowanych imprez jest taka jaka jest - bo nikt z Zarządu nie wie co jest dobre a co np: warto by zmienić na takich imprezach. Obecność np: Prezesa na takich zawodach powinna być połączona z obecnością miejscowych włodarzy i mediów, co z kolei powinno przyczyniać się do zwiększenia popularności naszej dyscypliny w lokalnych środowiskach oraz w znaczny sposób pomóc organizatorom w odpowiedniej oprawie takich imprez. Brak zainteresowania ze strony władz naszej organizacji oraz władz lokalnych świadczy o całkowitym braku zainteresowaniem naszym sportem w lokalnej społeczności. Rok temu na MP w Olsztynie argumentowano , że jak zawody będą organizowane w tygodniu ( czytaj 21.06 - piątek - to na basen przyjdzie wielu kibiców ze szkół a były puste trybuny) . Bardzo dobrym przykładem była organizacja zawodów w POznaniu - gdzie był nasz Prezes , ale i Prezydent Poznania znalazł czas na zaszczycenie swoim udziałem naszych zawodów, co uważam za duży sukces. Była tam również TV i co najważniejsze inf. o zawodach dotarła nawet do TV ogólnopolskiej.
  Reasumując uważam , ze jeśli na zawody przyjeżdżał by Prezes naszej federacji ( koszty nie są tutaj wielkie bo często można pojechać z jedną z naszych drużyn ) to podnosiło by to rangę zawodów, mobilizowało by organizatorów do przeprowadzenia spotkania z lokalnymi władzami a to z kolei owocowało by , albo przynajmniej powinno by owocować promocją naszej dyscypliny w odpowiednich środowiskach. Pamiętam jak duży wpływ na dalsze losy miał przyjazd Prezesa Czajkowskiego na nasze zawody i spotkania z Przedstawicielami lokalnego świata biznesu oraz władz lokalnych. Jeszcze do dzisiaj w wielu sprawach jest nam przez to spotkanie łatwiej załatwiać różne sprawy (związane z naszym sportem) w naszym mieście.
  Jeśli natomiast zadowoleni jesteśmy z poziomu naszych zawodów ( w tym z powitania zawodników, nagradzania zawodników oprawy zawodów i propagandy) no to przepraszam za te marudzenie.
  Chciałbym aby na zawodach doceniano wkład pracy naszych zawodników i w stosowny sposób ich motywowano do dalszej nieraz jakże trudnej i ciężkiej pracy.
  Jeśli natomiast nie będzie zainteresowania poczynaniami naszych zawodników oraz organizacją imprez to raczej rozwijać się nie będziemy prawidłowo.
  Pozdrawiam K.R


  OdpowiedzUsuń
 29. Uważam, że miło by było gdyby nowo wybrany Prezes - przez wielu kompletnie nieznany - pojawił się na pierwszej imprezie rozpoczynającej jego kadencję. Myślę, że należałoby się pokazać i przedstawić "swoim" zawodnikom dla których ma się robić tyyyleeee dobrego, poznać ich chociaż trochę i pożyć w nowych realiach naszego sportu ( jest różnica między związkiem kiedyś i dziś ). Niech nikt nie mówi o kosztach bo sądząc po tym jak nowy zarząd rozpoczął pracę to chyba finansowo związek dobrze stoi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jasne. I jeszcze powinien z każdym zawodnikiem iść na pepsi (za związkowe) i posłuchać jak Ci nosek spadł w zeszłym roku i że ogólnie to byłbyś mistrzem ale masz 3 osoby na torze.

   Usuń
 30. Tym którym nowy Prezes jest kompletnie nieznany radzę nie zabierać głosu, bo to świadczy tylko o ich braku elementarnej wiedzy na temat naszego sportu. Nowy Prezes to historia naszego związku i najbardziej utytułowany zawodnik.
  Nowy zarząd został wybrany dwa tygodnie temu, więc bardzo prawdopodobne, że nie zdążył jeszcze przejąć wszystkich obowiązków. Dajmy im trochę czasu na poukładanie sobie pracy, a nie krytykujmy od samego początku. Myślę że jeszcze przyjdzie czas żeby Prezes pokazał się na zawodach i przedstawił wszystkim którzy go nie znają. Już za miesiąc Mistrzostwa Polski i to będzie chyba odpowiednia okazja.
  Dobrze zauważyłeś, że jest różnica między związkiem kiedyś i dziś - kiedyś było dużo lepiej! Miejmy nadzieję, że za sprawą nowego Prezesa i zarządu te lepsze czasy wrócą.
  Jeżeli chodzi o to jak dobrze związek stoi finansowo to nie jestem takim optymistą jak Ty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z przedmówcą.
   A co do finansów to słyszałam, że poprzedni zarząd zostawił kasę zupełnie pustą.

   Usuń
 31. Pan Radomski jak zwykle w opozycji... Dopiero co Pan wybrał nowego Prezesa, a już Pan krytykuje obecny zarząd z Prezesem na czele. W poprzedniej kadencji krytykował Pan zarząd którego sam był członkiem. Czy nie uważa Pan że ludzie mają dość takich pieniaczy, którym zawsze coś nie pasuje? Miał Pan okazję wejść do zarządu i zamiast po dwóch tygodniach urzędowania nowych władz, wytykać błędy, to mógł Pan wdrażać swoje genialne pomysły w życie. Pan jednak zamiast działać woli gadać. Nieraz warto zrobić rachunek sumienia i zastanowić się co takiego dobrego wniósł Pan do związku podczas ubiegłej kadencji i co Pan zrobił jako członek komisji sportowej, bo pozostałe komisje ( trenerską i zawodniczą) również Pan krytykuje za brak zaangażowania.
  kibic

  OdpowiedzUsuń
 32. jesli nie byłeś na walnym kolego to powie Ci że związek finansowo ma się dobrze bo poprzednia ekipa pozostawiła dość sporą kwotę. Nie jestem ani za nowym ani nie byłem zwolennikiem starej ekipy ale historie to tworzył ktoś inny a nie nowy Prezes ta Pani co weszła do Zarządu też chciała uzurpować sobie prawo do bycia ikoną tej dyscypliny i tą od której wszystko się zaczęło ale to też był stek bzdetów..Co do krytyki Krzysztofa to lekka przesada choć szkoda że nie wszedł do zarządu ale zdrowie jest ważniejsze.Ludzie weźcie sie do pracy bo za miesiąc Olsztyn a tam walka o minima i paszporty na MŚJ i MES. a Zarzadowi dajcie kilka miesiecy spokojnej pracy czego im kibicuje bo pływanie w płetwach to cudowny sport

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy tylko ja zauważyłam, że Pan Nowicz podał stan kasy na koniec roku, czyli całe 3 miesiące wcześniej. Unikał jak ognia odpowiedzi ile jest na koncie na koniec marca!
   Tak się robi tylko wtedy, jak ma się coś do ukrycia, więc na milion procent stan kasy nie jest taki, jaki był wtedy podany, ale dużo gorszy.

   Usuń
 33. To chyba byliśmy na różnych walnych, bo na tym w Jastrzębiu wyraźnie było widać, że związek zostaje z bardzo ubogą kasą, gdyż były Prezes wydał w zeszłym roku ponad 20tys.na wycieczki po świecie. A resztę pieniędzy które były zarobione na organizacji zeszłorocznych imprez, poprzednia ekipa roztrwoniła prawie w całości w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach.

  OdpowiedzUsuń
 34. Proponuje Truszczyńska, Krótka Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta propozycja jest wprost fenomenalna co prawda to nie 01.04 ale miesiąc kwiecień to miesiąc dowcipów brawo za poczucie humoru jak widać dają się wpószczać

   Usuń
  2. Czy to jakaś pryszczata, zazdrosna zawodniczka bez znajomości ortografii próbuje dogryźć obecnie najlepszej zawodniczce, której kandydatura do rady jest bardziej niż oczywista?

   Usuń
 35. Jaka Kasia? Piszcie nazwiskami, bo nie wiadomo o kogo chodzi

  OdpowiedzUsuń
 36. wpuszczać a nie wpószczać

  OdpowiedzUsuń