poniedziałek, 10 czerwca 2013

Mistrzostwa Polski grup E i D w Kościrzynie

       W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach gr. E i D. W przerwie odbył się kurs sędziego, a po sobotnim bloku zebranie Zarządu - szczegóły na PZP-nie.
~> WYNIKI 
     Julia Klonowska z Delfinka Chodzież ustanowiła nowy rekord Polski na 100m bf w kat. D dziewcząt z czasem 0:51,36 i 200m bf - 1:55,87 !
Gratuluję wszystkim medali i rekordów życiowych !

       Według mnie dobrze, że MP są podzielone na gr. E i D i na gr. ABC. Wiadomo, podział Mistrzostw ma swoje wady i zalety.
Wady podziału:
~ większe koszty dojazdów dla klubów
~mniejsze przychody dla organizatorów poszczególnej imprezy - płaci podwójnie np. za Omegę, sędziów, itp
Zalety podziału:
~zawody są krótsze
~ osiągnięcia najmłodszych zostają wyeksponowane, w zestawieniu z bardziej widowiskowymi startami i wynikami starszych grup
~ MP ABC powinny być na długiej pływalni (minima kwalifikacyjne, ilość nawrotów przy dłuższych dystansach), E i D na krótkiej (bo na długiej trudniej ustanowić rekord, dzieci są nie przyzwyczajone) konkurencja 25 m pw wymusza podział
~ mamy w kalendarzu więcej zawodów i to w różnych miejscach, a im więcej zawodów tym jesteśmy bardziej zauważalni :)

     Na MP ABC odbędzie się nowa konkurencja - sztafeta 4x100 bf. Na zawodach w Kościerzynie jej nie było.. W regulaminie widnieje punkt mówiący o tym, że "zawodnicy zgłoszeni z czasami lepszymi niż to wynika z komunikatów będą rozstawieni w seriach pierwszych" a nie byli..
     Zawody w Olsztynie będą rozgrywane w piątek ( 1 blok ) i w sobotę (2 bloki ), ponieważ w niedzielę basen był już zarezerwowany. To ostatnia możliwość zrobienia limitów na ME czy MŚ, to nieprawda, że "lista jest zamknięta". Minimum do reprezentacji, można zrobić od 1 stycznia tego roku do Mistrzostw Polski włącznie.
     Zawodnik startuje w swojej kategorii wiekowej i może zdobyć tylko 1 medal na danym dystansie, a nie tak jak kiedyś było, że zawodnik z gr.C mógł zgarnąć również medal z kategorii B i A, jeśli jego czas był lepszy - można było wrócić  z zawodów z 24 medalami ;)
     Tylko konkurencja 1500m pp i 800 m pw będzie rozgrywana w kat. OPEN kobiet i mężczyzn - musi się zgłosić minimum 4 zawodników, żeby te konkurencje w ogóle się odbyły. W zgłoszeniu można podać inny dystans, który chcemy płynąć w razie gdyby konkurencja nie odbyła się. Taka zachęta - im mniej osób, tym większa szansa na medal ;)
Jest z nami Sandra ! :D

19 komentarzy:

 1. Klonowska dołożyła jeszcze RP na 200bf czas 1.55.87 gratulację

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak na MP nie można by zrobić limitów, to ta impreza bardzo straciła by na prestiżu. A tak jest o co walczyć oprócz medali oczywiście. Myślę, że na zakończenie zawodów powinna się odbyć oficjalna prezentacja reprezentantów wytypowanych na Mistrzostwa Świata/Europy i powinny zostać im wręczone oficjalne powołania, tak robią w innych federacjach i myślę, że fajnie by to wyglądało. Pozdrawiam i życzę sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne zawody, dobre wyniki, ciekawe wyścigi. Całość popsuło tylko rozgrywanie 25m pw z płytkiej strony i różne sytuacje z tym związane( kto był ten wie). Organizator obiecał jednak, że na finał KPP wszystko już będzie jak trzeba. Nie wyegzekwowano również punktu regulaminu dotyczącego zgłoszeń:-( i znów uczciwi dostali po tylnej części ciała, a oszuści zostali bezkarni!
  Cieszy fakt, iż na zawodach pojawił się nowy klub z Rumii, pozdrawiamy i zapraszamy jak najczęściej:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe kto by zapłacił za przyjazd tych kadrowiczów tam po to by tylko dac im kawałek papieru. Takie coś to można zrobić w Olsztynie a propo 25 PW to niektórzy nie wiedzą co znaczy Fair Play i długo byli przekonywani by się przyznali a najbardziej zawalił sędzia

  OdpowiedzUsuń
 5. Kasiu, a tak z ciekawości: będziesz startować na dystansie 800PW na MP??

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym, dlatego napisałam ostatni akapit ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego nagrodę Fair Play dostali trener i zawodnik z Manty Kościerzyna, a z Poznania tylko zawodnik???

  OdpowiedzUsuń
 8. Bo trenerka z Poznania nie chciała się przyznać do falstartu swojego zawodnika za to sam zawodnik się przyznał :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z TEGO CO WIDZIAŁEM TO TEZ SIE NIE CHCIAŁ PRZYZNAĆ

  OdpowiedzUsuń
 10. mam pytanko czy trenujecie już bo ja rozpoczynam dopiero w poniedziałek i będę w wybornej formie na Olsztyn :):)

  OdpowiedzUsuń
 11. Teraz jest 11 komentarzy, bo startowali młodsi, padły 2 RP i nie ma się kogo czepiać, bo nikt z kadry nie pojechał... Będzie post o Olsztynie i znowu będzie masa bezsensownych komentarzy typu: Czemu takie słabe wyniki? Kto was wziął do kadry? A czemu to, a czemu tamto? Mogę się założyć, że tak będzie :) Nie rozumiem jak można się czepiać osób które pływają duuużo lepiej od was... Tacy mądrzy to wejdźcie do wody i zróbcie wyniki od tych po których tak ciśniecie z anonima...
  Pozdrawiam M.K.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedy będą listy startowe MP - Olsztyn?

  OdpowiedzUsuń
 13. A moze padną publicznie jakieś nazwiska, kto z kategorii E,D zdobył najwięcej medali, kto pobił rekordy Polski, który klub miał najwięcej medalistów. Naprawdę ta dyscyplina nie ma czym się chwalić?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak masz czas i sie nudzisz to wypisz

  OdpowiedzUsuń
 15. jeszcze tylko 2 dni i....piąteczek!!!;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Toruńczyk rozwija się w zawrotnym tempie chyba złapał drugi oddech, w serniorskich bf w końcu będzie rywalizacja o setne sekundy a co za tym idzie podniesie się poziom, pływacy rozpowiedzą dalej pomiędzy sobą,i może z tego wyjść coś na prawdę pieknego! !

  OdpowiedzUsuń
 17. Guba znowu ty???;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi kolego/koleżanko, proszę, lecz kompleksy gdzie indziej, bo to robi się już nudne i żenujące, pozdrawiam Ciebie jak i całą Lagunę, do zobaczenia w piątek...
   pozdrawiam,
   M.G.

   Usuń
 18. listy startowe na Mistrzostwa Polski = hit sezonu:D

  OdpowiedzUsuń