wtorek, 25 marca 2014

Przed Walnym Zgromadzeniem Delegatów...

W zeszły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Hokeju Podwodnym. Te zawody nie powinny się odbyć, gdyż:
- nie było odpowiedniej głębokości basenu
- mecze nie były rozgrywane wg zasad CMASu
- nikt nie miał sportowych badań lekarskich
Klub Hydra Trzebnica zbojkotował zawody, a jego prezes wystosował odpowiednie pismo do Ministerstwa Sportu, natomiast oni zainteresowali się bardzo tą sprawą..

Mail do Ministerstwa Sportu z dnia 26 lutego 2014 roku w sprawie kompetencji PZPn w stosunku do UWH zawierał następujące pytania:
" Zgodnie z Art.11. Pkt.4 Ustawy o sporcie, z dnia 25 czerwca 2010r.: Polski związek sportowy działa w jednym sporcie, chyba że minister właściwy do spraw kultury fizycznej wyrazi zgodę na działanie polskiego związku sportowego w więcej niż jednym sporcie. Jakie dokładnie sporty reprezentuje Polski Związek Płetwonurkowania. Obecnie zajmuje się głównie pływaniem sportowym w płetwach. Czy równocześnie może działać w takich sportach jak: łowiectwo podwodne, hokej podwodny, nurkowanie na wstrzymanym oddechu bez specjalnej zgody ministra?
Zgodnie z Art. 37 Pkt.1 Ustawy o sporcie, z dnia 25 czerwca 2010r.: Zawodnik uczestniczący we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polski związek sportowy jest obowiązany do uzyskania orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia umożliwiającym bezpieczne uczestnictwo w tym współzawodnictwie. Czy polski związek sportowy organizując zawody rangi „Mistrzostw Polski” jest zobowiązany do uzyskanie w/w orzeczenia lekarskiego od zawodników biorących udział w zawodach?
Zgodnie z Art. 38 Pkt.1 Ustawy o sporcie, z dnia 25 czerwca 2010r.: Zawodnik uczestniczący we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polski związek sportowy oraz zawodnik kadry narodowej podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków w uprawianym sporcie. Czy biorący udział w zawodach rangi „Mistrzostw Polski” zawodnik musi podlegać obowiązkowemu ubezpieczeniu i czy taka informacja powinna być zawarta w regulaminie zawodów.
Czy aby przeprowadzić zawody rangi „Mistrzostw Polski” w danej dyscyplinie jest konieczne opublikowanie przez polski związek sportowy, będący organizatorem takich zawodów, regulaminu zawodów z odpowiednim wyprzedzeniem?
Czy zawody rangi „Mistrzostw Polski” powinny być sędziowane przez licencjonowanych sędziów? "

Dbać o rozwój dyscypliny, a nie zgłosić jej do programu World Games Wroclaw 2017.. ?
Zarząd klubu Hydra Trzebnica wysłał maila do zarządu PZPnu, w wyżej wymienionej sprawie 2 tygodnie temu.. 2 tygodnie bez odpowiedzi..

8 komentarzy:

 1. Jeszcze dobrze hokej nie ruszył a już zaczynają się dziwne zagrywki...Prezes powinien dbać o rozwój związku i priorytetem było by wystawienie dwóch dyscyplin podlegających jednemu związkowi. Oby to były ostatnie dni obenego zarządu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak właśnie działa Robert n. Dużo obiecuje i nic z tego nie realizuje, a później mówi że to nie jego wina.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj Pani Kasia widzę prowadzi kampanię na rzecz wywalenia Prezesa jako zawodniczka wstyd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie prowadzi żadnej kampanii na rzecz wywalenia Prezesa, tylko publikuje maile wystosowane do Prezesa, a żeby to zrobić trzeba mieć na to zgodę... Poza tym to co teraz jest wyprawiane, jak widzimy jest wbrew prawu.. O takich rzeczach trzeba mówić! Ponad to nie ma nic złego w podawaniu do opinii publicznej błędów jaki teraźniejszy zarząd popełnia, aby przy następnych wyborach zauważyć, że w cale nie było tak jak powinno być i zastanowić się dwa razy przed wyborami...

   Usuń
  2. Przedstawia fakty. A to, że przemawiają one za, jak to nazwałeś/łaś "wywaleniem Prezesa", to tylko Pan Nowicz jest temu winien, nikt więcej :)

   Pomijam fakt, że chyba każdy zawodnik ma go już dość...

   Usuń
  3. A jaki to wstyd, że zawodniczka wyraża swoją opinie o obecnym prezesie? Kto jak nie zawodnicy powinni oceniac prace zarządu? W końcu to dla nich jest związek, to na zawodników związek dostaje pieniądze z ministerstwa. A skoro wszyscy zawodnicy mają złe zdanie o prezesie to chyba coś jest na rzeczy... Także panie Prezesie, czas podjąć jedyną dobrą decyzję którą pochwalą wszyscy - spakować walizki i do domu... My miłośnicy związku będziemy wdzięczni. Praca w takiej atmosferze nie służy nikomu. Rozumiem że trzyma się pan stołka, bo ciepła posadka w Kościerzynie, wszystkie delegacje i wycieczki po świecie to wygodne życie, ale przy okazji niszczy pan coś co ludzie którzy w przeciwieństwie do pana kochają ten sport tworzyli bardzo długo... Wiem że nie ma pan honoru i na pewno pan z tego nie zrezygnuje, ale poprosić nie zaszkodzi.
   P.S. niech pan zabierze ze sobą pana Ogiełło, bo jesteście siebie warci.

   Usuń
 4. Z tego co mi wiadomo to bloga założyłam ja i nikomu nie każę czytać i komentować moich postów. Każdy wpis to moje przemyślenia i nie każdy musi się z nimi zgadzać. A wstydem jest to ze pisze do mnie prezes Hydry z prośbą o poruszenie tego tematu na blogu , bo nie może otrzymać odpowiedzi od Prezesa PZPnu. Nie prowadzę żadnej antyprezesowej kampanii, chcę po prostu, żeby w związku było lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy nowy Zarząd ! a tu taka cisza ? nikt tego nie komentuje ? to aż nie prawdopodobne !
  Gratulacje dla nowego Prezesa i pozostałych członków Zarządu ! Dziękuje ustępującemu Zarządowi za dotychczasową pracę i wkład wniesiony w rozwój naszej dyscypliny. Uważam, że jeżeli Pan Polak nie da się omotać co po niektórym i będzie szedł za głosem "swojego serca" i nie będzie słuchał opowieści z mchu i paproci swoich znajomków, jeżeli nie będzie kolesiostwa tylko będą liczyły się wyniki i możliwości zawodników to może będzie ok, czego sobie i wszystkim życzę. Od czasów kiedy Pan pływał duuuuuużo się zmieniło i nie łatwo będzie się Panu odnaleźć, ale szczerze wierzę w to że będzie dobrze. POWODZENIA !!!

  OdpowiedzUsuń