środa, 17 lipca 2013

Spotkanie z Prezydentem


      W dniu 10.07. w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski spotkał się z reprezentacją Polski, która weźmie udział w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich - World Games w Cali. Polskę będzie reprezentować 32 zawodników z 9 dyscyplin: akrobatyka sportowa, biegi na orientację (na zdjęciu dziewczyny koło mnie), ju-jitsu, kajak maraton, pływanie w płetwach, sumo, taniec sportowy (parka po lewej), trójbój siłowy (dwóch niskich panów na środku zdjęcia) i wspinaczka sportowa. Na Igrzyskach uczestnicy będą rywalizować aż w 41 dyscyplinach, a reprezentacja Francji liczy ponad 200 osób!!! Uważam to za wielki sukces i wyróżnienie, że będziemy mogli promować polski sport na WG :)
Sala, w której odbyło się spotkanie.
Na ekranie widać reklamę World Games 2017, które będą źródłem promocji miasta Wrocławia. 
Na spotkanie pojechał również prezes PZPn Robert Nowicz i prezes CMAS Michel Gaunard z Francji. 

Reprezentanci Polski 
Prezydent przekazał reprezentantom biało-czerwoną flagę oraz życzył sukcesów. Grupa młodych gimnastyków zaprezentowała swoje umiejętności w pokazie artystycznym. Później robiliśmy pamiątkowe zdjęcia oraz poszliśmy na poczęstunek ;)

3 komentarze:

 1. Jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z naszym sportem, a tu zerowe zainteresowanie. A przy okazji tego wydarzenia o naszej dyscyplinie mówili nawet w "Szkle kontaktowym"
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
 2. W naszej toruńskiej gazecie codziennej " NOWOŚCI" opublikowano artykuł wraz ze zdjęciem (Robert, Michel, Bronisław i Kasia)

  Kibic 67

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to bardzo dobrze - jak by tam był nasz zawodnik lub zawodniczka napewno było by podobnie.
   Krzysiek

   Usuń