piątek, 10 maja 2013

Kwalifikacje na World Games 2013
       Mateusz Szurmiej z klubu Toruńczyk Toruń znalazł się w gronie 12 najlepszych zawodników na świecie na dystansie 200m pp i otrzymał nominację na tegoroczne World Games, które odbędą się 24-27.08. w Cali w Kolumbii.


Oto pierwotna lista kobiet oraz mężczyzn
        W zawodach weźmie udział 84 zawodników, każdy płynie na tym dystansie, na który się zakwalifikował. Rozgrywane konkurencje pływania w płetwach to: 50 pw, 50 pp, 100 pp 200 pp, 400 pp, 4x100 pp. Oto 8 najlepszych sztafet na świecie: Chiny, Kolumbia, Estonia, Francja, Grecja, Włochy, Rosja i Ukraina.

       World Games to Igrzyska Sportów Nieolimpijskich rozgrywane co 4 lata, rok po Igrzyskach Olimpijskich. Dyscypliny, które nie są prezentowane na Igrzyskach Olimpijskich: rugby, kulturystyka, karate, spadochroniarstwo, wrotkarstwo, squash, sumo, narciarstwo wodne, bieg na orientację, bilard czy trójbój siłowy. Niektóre z dyscyplin rozgrywanych na WG są byłymi dyscyplinami olimpijskimi (przeciąganie liny), albo zostały włączone do programu Igrzysk (triathlon, taekwondo).
Za 4 lata Wrocław będzie gospodarzami tej prestiżowej imprezy.Wraz z trenerem Kadry Narodowej Seniorów Wojciechem Dorożyńskim, Kasia i Mateusz będą reprezentować kraj na Igrzyskach World Games.


20 komentarzy:

 1. Na mnie dostaliśmy dodatkowe środki z Ministerstwa, wydaje mi się, że sporo zarobimy na Pucharze Świata, bo zgłosiło się naprawę dużo zawodników.. chyba tyle co w Szczecinie 2011 i Gliwicach 2012 razem wziętych :P no i na Mistrzostwach Europy Juniorów.
  Sztafeta 4x100 bf na MP ?! nie podoba mi się ten pomysł.. muszę zaingerować ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale skoro będą pieniądze z Pucharu Świata w Gliwicach , to powinny one iść na Juniorów.
  Była by to najodpowiedniejsza decyzja.

  OdpowiedzUsuń
 3. ilu zawodnikow. ja mam pociag o.19 w niedziele do domu i chce.nim pojechac :)) Yaroslavos

  OdpowiedzUsuń
 4. ostatni blok jest najkrótszy, także powinieneś zdążyć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Co Ty masz do bf? Przeszkadza Ci to aż tak? Ciekawsza i bardziej widowiskowa konkurencja niż 800 czy 400pw gdzie nic nie widać...

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie powiedziałam, że bf są mniej widowiskowe od 800pw, bo nie są ;) Od zawsze na MP były sztafetki 4x100pp i 4x200pp tak jak na ME i MŚ. Nie wiem jaki będzie regulamin MP, przecież nie ja go ustalam, ale ja od zawsze pływam w mono, więc pomysł z sztafetą bi finsową nie za bardzo mi się podoba - takie moje zdanie ;) i jak się zwracasz do mnie to się podpisz

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam. Co do powołania Mateusza to mu bardzo gratuluje bo na pewno zapracował sobie na to powołanie.
  Co do sztafety 4 x 100 m BF na Mistrzostwach Polski to nie ma tej konkurencji w regulaminie rozgrywania Mistrzostw Polski i o ile wiem nie został on zmieniony. Dlatego uważam ,że powinno być tak jak do tej pory i w 100 % zgadzam się z Kasią. Zaznaczam ,ze powinny się odbyć sztafety we wszystkich kat. Wiekowych – przecież chyba po to zawody zostały rozdzielone ( oczywiście rozdzielenie rozgrywania tych zawodów uważam za nieodpowiednią decyzję , gdyż zmusza ona nas do wydania bardzo dużych kwot na dwukrotny przejazd na Mistrzostwa do Kościerzyny i do Olsztyna. Osoby podejmujące takie decyzje nie zdają sobie chyba sprawy ,że ten dodatkowy koszt w naszym przypadku przewyższa zdecydowanie koszty organizacji tych zawodów. Ciekawi nas jak zostaną przeprowadzone te zawody – czy będzie relacja w KP Sport na żywo , jakie będą medale ( czy znowu papierowe ), czy organizator umieści wyniki tych zawodów natychmiast po zakończonych konkurencjach, czy będą jakieś nagrody i transmisja TV – bo mówi się dużo o promowaniu naszego sportu.
  Co do sztafety 4 x 100 m BF to może być taka dodatkowa konkurencja w kat. Open, ale nie rozgrywana w ramach Mistrzostw Polski – chyba ,że została ona wprowadzona do regulaminu rozgrywania Mistrzostw Polski.
  Na koniec raz jeszcze gratuluje Kasi i Mateuszowi powołania na WORLD GAMES i oby ten start został odpowiednio wykorzystany dla dobra wszystkich naszych sportowców w tym juniorów również.
  Pozdrawiam Krzysiek Radomski

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje dla Mateusza. Życzę wielu sukcesów Kasi, Mateuszowi i trenerowi Dorożyńskiemu. Cała ekipa z Torunia...coś w tym jest;)Podczas MP powinny być rozgrywane tylko takie konkurencje, które znajdują się w programie ME i MŚ. Poza tym zgadzam się z trenerem Radomskim, iż przy dzisiejszej ilości zawodników w PZP-n, MP powinny być jedną imprezą, rozgrywaną oczywiście na pływalni 50m z możliwością przesunięcia ściany na 25m pw, tak jak to miało miejsce w Gliwicach 2011.

  OdpowiedzUsuń
 9. http://www.finswimmer.com/2013/05/08/finswimming-greek-championships-2013-thessaloniki/
  Poczytajcie sobie może jak wyglądają Mistrzostwa w Grecji.
  Tam nic nie kombinują z konkurencjami.
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
 10. Brawo!!! Cały Toruńczyk dostał się na World Games! Tego jeszcze nie było żeby cały klub był na tych zawodach! GRATULACJE MATI! KASIA TOBIE TEŻ GRATULUJE!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale Kasia chyba nie należy do kubu Toruńczyk tylko Laguna............

  OdpowiedzUsuń
 12. Wielkie gratulacje dla Pani Kasi I Pana Mateusza za powołania na World Games choć prywatnie uważam a sięgam daleko pamięcią nie liczę na medale ale promocja Polski na arenie wyśmienita. Jeśli chodzi o MP powinny być połączone. Licząc ilość juniorów i seniorów będą wielkie nudy a sklecenie trzech serii w jednej konkurencji będzie sukcesem więc gospodarzu zrób tak komunikat aby te zawody odbyły się w dwa dni i w jednym bloku start w trzech konkurencjach. Znowu będzie wielka kombinacja wpisywanie zawodników do konkurencji tam gdzie frekwencja jest niska. Proponuje aby wpisać do komunikatu MP zapis że medal przyznany będzie zawodnikowi wtedy gdy w danej konkurencji wystartuje min. 6 zawodników a w sztafetach min. cztery sztafety w danej kategorii wiekowej. Jeśli nie będzie wystarczającej ilości zawodników konkurencja powinna się odbyć( robienie limitów) lecz nie będą w niej wręczane medale MP. Jeśli chodzi o 25 PW gdyby zawody odbyły się w Olsztynie a problem byłby z przesunięciem pomostu trudno konkurencja nie odbyłaby się ale te dzieciaki zobaczyłyby jak ściga się Polska czołówka no i doświadczenie na basenie 50 bezcenne no i startowe zero złotych dla kat. D i E.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma to najmniejszego sensu, bo co, jeśli np. Kasia T. specjalizuje się na 400,800 m, gdzie wiadomo że chodź by nie wiem co, nigdy nie znajdzie się 6 seniorek...
   MG

   Usuń
 13. Pomysł z zawodami w Kościerzynie i Olsztynie jest bardzo nietrafiony. Dla ekip ze Śląska sam wyjazd do Kościerzyny to ponad 1000km w obie strony i do tego dochodzi Olsztyn (gdzie zawody rozpoczynają się w piątek, czyli czwartek też odpada). Rada na kolejny rok: zawody powinny się odbywać w miejscu dogodnym dla każdej ekipy: np. Gorzów czy Poznań. Co do samych zawodów to powinniśmy ściągnąć jak największą ilość klasycznych pływaków bo tylko w ten sposób mamy REALNĄ szanse na zdobycie medalu na mistrzostwach seniorskich - bo tylko za to przyznawane są fundusze z ministerstwa, ale co można zrobić mając w kraju tylko dwóch seniorów i nie oszukujmy się medali i tak nie będzie. Za juniorów, niestety nic się nie dostaje.

  OdpowiedzUsuń
 14. A ja się pytam gdzie jest komisja sportowa, która może opiniować lub proponować zmianę miejsca zawodów ale cóż nawet strona komisji nie działa członkowie miejcie honor i podajcie się do dymisji niech młodzi i pełni zapału ludzie to wezmą. Z drugiej strony w pływaniu klasycznym chyba nikt nie pyta się dlaczego zawody są tam albo nie tam jest kalendarz i jedziemy albo nie proste.

  OdpowiedzUsuń
 15. W pływaniu klasycznym w danej kategorii wiekowej jest 4 razy więcej zawodników niż u nas w całym związku, a mistrzostwa polski każda kategoria ma na innym obiekcie. Pzp a pzp-n to niebo a ziemia.

  OdpowiedzUsuń
 16. Większość z Was potrafi tylko i wyłącznie krytykować. Panie Krzysztofie gdy działał Pan w zarządzie PZP-n jakoś nie zauważyłem żeby było lepiej ( transmisje w tv itp. ) teraz siedząc po drugiej stronie tylko Pan krytykuje a sam nic wielkiego nie zrobił dla rozwoju naszego sportu ( nie mam tu na myśli pracy dla swojego klubu ). Mam wrażenie, że buntuje Pan zawodników udaje ich przyjaciela i opowiada czego to nie powinno być co trzeba zmienić itd. trzeba było działać kiedy miał Pan okazję a nie teraz się wymądrzać. Mówicie, żeby zawody zorganizować tam a nie tam, nie na tym basenie tylko na tamtym, a jakoś we Wrocławiu na 50 m basenie tłumów nie było, niby niedaleko a i tak przyjechało mało ekip. Mamy mało zawodników, małe możliwości finansowe, mało osób naprawdę zaangażowanych, a życzenia i marzenia strasznie wielkie. Doceńmy to co mamy, doceńmy te parę osób, które robią cokolwiek dla nas żebyśmy mogli uprawiać te piękną dyscyplinę. Jeżeli uważacie że tak super jest u pływaków klasycznych to co stoi na przeszkodzie żeby się przenieść ? Co do podziału MP na E,D i C,B,A to właściwie zawsze był taki podział, tylko w latach 2010,2011 i 2012 były one zorganizowane łącznie, wówczas wielu narzekało, że czas trwania zawodów jest zbyt długi. Uwierzcie mi, że gdybyście poczytali nasze komentarze to okazałoby się że mało które zawody podobały się komukolwiek , zawsze tylko jest krytyka. Czasem rzeczywiście jest tak ze organizator porwie się z motyką na słońce i fatalnie sprawdza się jako gospodarz, ale większość zarzuca wszystkim wszystko i nigdy (prawie nigdy ) nie widzi jakichkolwiek plusów. Narzekamy, że organizatorzy nie zapewniają rywalizacji na długich dystansach, a gdy już ktoś takie konkurencje ujmie w sowim programie to potem marudzimy, że zawody trwały zbyt długo. Naprawdę strasznie ciężko nam dogodzić :( A już zawody w Kościerzynie -choć organizatorzy tam są różni - zawsze obsypane są deszczem nagan, w przeciwieństwie do zawodów, które organizuje Jastrzębie Zdrój ..... Gratulacje dla Kaśki i Mateusza - przykład osób które robią swoje bez względu na wszystko ! Pozdrawiam Kubuś

  OdpowiedzUsuń
 17. Polakowi nie dogodzisz, zgadzam się z przedmówcą, że przecież zawsze Mistrzostwa Polski były podzielone na EiD i C,B,A tylko w ostatnich latach połączono i były na krótkim basenie. Wcześniej dla starszych osobno na długim a dla młodzików na krótkim i nikomu to nie przeszkadzało. Co do transmisji, będzie takowa na Pucharze Świata ?

  OdpowiedzUsuń
 18. brawo! wielkie gratulacje dla Kasi i Mateusza! Nie ukrywajmy Kasia jest wychowankiem Toruńczyka i nominację dostała jak pływała jako Toruńczyk a Laguna to tylko na papierze.

  OdpowiedzUsuń
 19. bezsensu jest rozlaczenie kategorii ed i cba na dzisiejsze realne standardy osobowe zawodnikow ,,, jest ich poprostu za malo, kluby musza jezdzic dwa razy po pol polski ,,, a tak pomyslmy znow realistycznie - ja rozumiem ze basen 50m dla starszych kategorii bo limit trzeba zrobic - jakby ktos chcial zrobic limit na 50m basenie to by mial zrobiony, sa zzawody pucharu swiata w polsce, sa szanse i okazje. i tak wiadomo,ze jesli ktos chce cos osiagnac w tym sporcie, to musi dokladac z wlasnej kieszeni-i to sporo. wiec moze chociaz w polsce, gdzie szanse na chociaz poprawwny wystep w seniorach i juniorach maja 3-4 osoby, odpuscmy wydawanie bezsensownej kasy na 2 zawody, jak mozna to zrobic podczas jednych. te 3-4 osoby tak czy siak nie trenuja na codzien na basenie 50m. a 'maly' szczyt formy pownien byc chyba szybciej niz 3 tyg przed zawodami MŚ czy ME.

  OdpowiedzUsuń