niedziela, 14 kwietnia 2013

IV runda Pucharu Świata - Aix en Provence

W miniony weekend we Francji odbyła się kolejna runda Pucharu Świata. Zawody na bardzo wysokim poziomie, startowało wielu zawodników ze światowej czołówki, nie było nikogo z Polski. W skrócie w pierwszym bloku odbywały się dystanse 50pw i 800pp. Dobry czasy zrobiła Kolumbijka Victoria Perez, która wygrała 50pw z czasem 16,90. Natomiast u mężczyzn zwyciężył Mauricio Fernandez (również z Kolumbii) z czasem 14,68. Na 800pp zwyciężyła zeszłoroczna medalistka ME Nadezhda Borisova z czasem 7:02.66, w kategorii mężczyzn - Nikolay Reznikov z 6:29.48, oboje z Rosji.

W drugim bloku: 50bf, 200pp, 100pw i 400pw (dodatkowa konkurencja). W wyścigu 50 bf kobiet najlepszy czas zrobiła Iuliia Baksheeva - 23,59, u mężczyzn Kotikuusi Ville z 20,21.
Na 200pp Valeria Baranovskaya wygrała 200pp z 1:29.35 (podczas II rundy w Lignano Sabbiadoro popłynęła rekord Świata - 1:28.50) Dimitry Kokorev wygrał z czasem 1:22.33.
Na 100pw pierwsza Francuzka Camille Heitz - 38,32 i Mauricio Fernandez - 33,64.

Niedziela: 100 bf, 100pp i 400pp Na 100bf kobiet, najlepszy wynik napływała Aleksandra Skurlatova, która wygrała z czasem 52,15, u mężczyzn Dmitrija Seryakov - 44,38. Na 100pp 1. Rosjanka Vasilisa Kravchuk - 40,34, 1. Włoch Andrea Nava - 35,40. Ostatni wyścig na 400pp ponownie wygrała Vasilisa Kravchuk - 3:20.19, natomiast złoty medal u mężczyzn wygrał Stefano Figini - 3:02.02. Po południu na 50 pp na podium dwie Kolumbijki, w sztafetach kobiet 4x100pp również na pierwszym miejscu Kolumbia. U mężczyzn dwa kluby z Rosji na pierwszych dwóch miejscach podium przed Francuzami.
WYNIKI Z FRANCJI

Tydzień temu odbyła się jedyna runda Długodystansowego Pucharu Świata w Szarm el-Szejk w Egipcie.