poniedziałek, 25 marca 2013

I runda KPP - Kościerzyna

      Pierwsze w tym roku zawody w Polsce już za nami. Po dwóch długich dniach zmagań na basenie Polskiego Związku klasyfikacja klubowa wygląda następująco:
 I miejsce - Laguna Toruń - 2294 pkt
II miejsce - Nautilus Jastrzębie Zdrój - 2101 pkt 
 III miejsce - Delfinek Chodzież - 1795 pkt 
Nie przyjechały dwa duże kluby: Rekin Wrocław i Orka Świętochłowice, ale z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że zobaczymy się z nimi już za dwa tygodnie w Gliwicach :)
Co do indywidualnych wyników.. Mateusz Szurmiej z Toruńczyka Toruń pobił o ponad sekundę rekord Polski na 200 m pp z czasem 1:22,35 !
W kategorii C chłopców w konkurencji 100m bf z czasem 0:45,7 oraz na 200m bf z czasem 1:44,00 rekord kraju pobił Waldemar Krakowiak. Gratulacje !!!
Filmik z wyścigu na ~> 200m pp mężczyzn :)
      Bardzo emocjonujące były wyścigi sztafetowe zarówno dziewcząt jak i chłopców. Na 4x100m pp w kategorii A dziewczyn wygrała sztafeta Laguny Toruń, 2. Nautilus Jastrzębie, 3. Delfin Jastarnia.
U chłopców zwyciężyła również sztafeta Laguny Toruń :) za nimi Delfinek Chodzież, a na 3.miejscu Nautilus Jastrzębie.

Co możemy poprawić na przyszłych zawodach..
       Po pierwsze zawody mogłyby trwać krócej, gdyby dekoracje odbywały się w trakcie rozgrywania konkurencji, a nie w przerwach między nimi. W taki sprawny sposób odbywały się dekoracje na tegorocznym Pucharze Świata w Eger i w Lignano.
        Po drugie w wielu wyścigach, np. w kategorii seniorów w wyścigu na 200m pp płynęło sześciu zawodników, którzy byli podzieleni na dwie serie... w pierwszej - dwie osoby, a w kolejnej - cztery... chyba najlepiej byłoby stworzyć jedną pełną serię. Duża liczba takich niepełnych serii, wydłużyła czas trwania zawodów.
      Ponadto możemy podnieść poziom zawodów poprzez utworzenie serii według czasów a nie kategorii wiekowych. Nie rozdzielać kategorii C, B i A. Najlepsi zawodnicy ścigaliby się w najmocniejszej serii. Starsi zawodnicy mieliby większą rywalizację, a młodsi wyżej postawioną poprzeczkę. Każdy wie, że szybciej się płynie, gdy ma się mocnego rywala :)
       Czemu przez prawie całe zawody OMEGA wyłączała się dopiero po 20 sek ? Dopiero pod koniec serii chłopaków na 50m pw, mogliśmy oglądać na tablicy oficjalne czasy, bo ci którzy popłynęli poniżej 20 sek ich nie zobaczyli...
a za konkurencję "o puchar" burmistrza nagrodą był medal z napisem "puchar" :P :)))

Retransmisję z zawodów można obejrzeć na ~> YouTubie.
Komplet wyników oraz fotki z zawodów również na stronie Laguny :)

      Za dwa tygodnie, czyli 6-7.04.2013r. odbędzie się kolejna runda Klubowego Pucharu Polski w na długim basenie w Gliwicach. Tam zawodnicy będą mieli szansę na uzyskanie minimum do Reprezentacji Polski -> MINIMA Występ Katarzyny Truszczyńskiej w Gliwicach stoi po znakiem zapytania, gdyż wczoraj doznała kontuzji barku, po złym finiszu na 50m pp i ma naderwane ścięgno mięśnia dwugłowego ramienia..........

Jeżeli jesteście ciekawi co robią nasi rywale z zagranicy, jakie robią wyniki na krajowych zawodach to zapraszam na stronę www.finswimmer.com  Tam znajdziecie naświeższe njusy o finswimmingu na całym świecie :)

22 komentarze:

 1. Wyniki na stronie laguny http://www.laguna24.cba.pl/docs/2013/Wyniki%20Koscierzyna%202013.rar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluje wyników wszystkim zawodnikom :) Początek sezonu to nie czas na bicie życiówek, a wykręcenie czasów z zeszłego sezonu.Każdy zawodnik wraz z trenerem powinienien wyciągnąć wnioski, gdzie są Jego słabe punkty m.in: wykonanie startu, rozłożenie sił, poprawa nawrotów. A nie wymagać odrazu życiówek. Tymbardziej, że dystanse były na tyle zróżnicowene, że jest co analizować od 50m do 400m. Główna forma powinna zawodnikom kadry przyjść na ME, MS, a nie na Klubowy Puchar Polski. Natomiast zawodnycy którzy nie są w kadrze, a chcieliby się tam dostać to Klubowy Puchar Polski jest dla nich, aby poprawiali swoje życiówki, wykręcali minima, ale z główną dyspozycją wstrzelić się na MP. Na Mistrzostwach Polski zawodnik pływa dystanse w których czuje się najlepiej, ponieważ na tej imprezie są wszystkie dystanse, a nie te które są z góry narzucone przez organizatora Klubowego Pucharu Polski. A co do dekoracji to w całej Polsce w pływaniu sportowym w trakcie dłuższego dystansu dekorowane są wcześniejsze konkurencje lub w trakcie pływania kobiet dekorowani są panowie i na odwrót. Tylko że tu muszą zawodnicy się zdyscyplinować i w momencie wywoływania do dekoracji mają się wstawić w trakcie trwania aktualnej serii aby w kolejnej odebrać swoje trofea. Np. co serie wywoływana byłaby inna kategoria wiekowa. Już 2 latatemu wspominałam o tym pomyśle, ale oczywiście nikt nie wziął go pod uwagę.

   Usuń
  2. Nie ma wszystkich, jaka jest szansa dla młodego zawodnika, żeby wystartował na 1500 m po powierzchni? Żadna.

   Usuń
 2. Gratulacje dla Mateusza za RP na 200 pp i nie tylko ;) Swoją postawą na zawodach i poza nimi jest "wzorem do naśladowania" dla przyszłych rekordzistów, medalistów i zawodników naszych klubów ;) Mati jesteś WIELKI!!!:) Życzę CI tego samego wyniku we Gliwicach ;) Gratulacje dla wszystkich za osiągnięte wyniki i trud włożony w wodzie. Michalski tym razem 400 pp było "poprawne" ;) BRAWO!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. uppssss błąd .... w Gliwicach;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Runda idealna, szkoda tylko ręki, zdrowia Kasiu i do zobaczenia w(e) Gliwicach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chodzi o wyniki to nie powalają z nóg. Kasia i Mati na swoim poziomie juniorki i juniorzy slabo tylko Waldek nieźle wystrzelił szkoda że nie było Weroniki .

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie, że organizacyjnie jest dużo do poprawienia, ale tak naprawdę zależy to od organizatora. A znając życie próba przeforsowania zmian zaproponowanych przez Kasię napotka "straszny opór materii", często na zasadzie "nie bo, nie".

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze, że Weronika będzie w Gliwicach, przynajmniej podniesie się poziom w juniorach. Ciekawe kto będzie w reprezentacji na mistrzostwach europy juniorów?

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem czego oczekujcie od juniorów na poczatku sezonu to dopiero pierwsze zawody a już oczywiście zaczynają się pierwsze problemy niektorych kometujacych że poziom niski itp. Dla zainteresowanych w temacie forma będzie raczej na ME a nie podrzędne zawody jakimi no niestety jest KPP

  OdpowiedzUsuń
 9. moze ktos jasno sprecyzowac zasady kwalifikacji do Mistrzostw Europy Juniorow w Szczecinie? bo nigdzie nic nie wiadomo. mp sa zbyt pozno zeby byly kwalifikacja i nie ma otwartych zasad. Paluszkiewicz wybierze swoja ekipe?

  OdpowiedzUsuń
 10. Przede wszystkim ci, którzy zrobią minimum czasowe na długim basenie. Z tego co wiem w planach jest wystawienie sztafet: damskiej 4x200 i męskiej 4x100.. czyli pierwsze 4 osoby na danym dystansie na MP zakwalifikują się do sztafety :) MP mamy bardzo późno w porównaniu do innych krajów, wiele już jest po krajowych mistrzostwach, a większość ma na przełomie kwiecień/maj, a my..... dopiero koniec czerwca (:

  OdpowiedzUsuń
 11. Zawody...jednym słowem NUDA. Brak czołowych zawodników, wszystko trwało zdecydowanie za długo. Co do limitów...zabawnie będzie jak takowe zrobi większa liczba zawodników niż przewidział związek, no i będzie problem... czego wszystkim zawodnikom życzę.

  OdpowiedzUsuń
 12. czołowych zawodników ? kogo masz na myśli ? czołowego zawodnika Orki Bytom ???

  OdpowiedzUsuń
 13. Swoją drogą, dlaczego nie było Orki i Rekina?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak tam Kasia? Co z ręką? Jedziesz na zawody?

  OdpowiedzUsuń
 15. nie było Orki i Rekina, bo bali się Laguny !!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. fajna stronka ! super pomysł, mam nadzieję, że Kaska nie zakończy prowadzenia stronki tak szybko jak anty-pzpn :) Mokrych i pogodnych Świąt dla wszystkich sympatyków, zawodników, trenerów i działaczy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. co z ręką.. słaaabo, ale i tak lepiej niż w niedzielę.. boli i mogę podnieść tylko do 90st. :P na dniach zobaczymy czy będzie poprawa, jak nie to.......popłynę foką :P

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie było nas, bo mało zawodników by pojechało :) Chciałbym przypomnieć wszystkim, że minima do Reprezentacji Polski są brane tylko z basenu 50m :) "Anonimowy" okłamuj się dalej że się was boimy :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Czekamy na post z Gliwic :-)

  OdpowiedzUsuń